Filtruj według

Marka

Cena

  • 642,00 zł - 1 342,00 zł

Materiał

Wysokość siedziska

Kolor

Krzesła chesterfield

Posiadamy bogatą ofertę mebli chesterfield dlatego miłośnicy tego stylu mogą liczyć na kompleksowe zaopatrzenie z naszej strony.

Dopełnieniem salonu, jadalni czy innych pomieszczeń w domu są krzesła chesterfield.

Krzesła Chesterfield to bardzo eleganckie krzesła pokryte wysokiej jakości tkaniną lub skórą naturalną posiadają charakterystyczne głębokie pikowanie w romby.

Jest 22 produktów.

Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Czy krzesło chesterfield ma jeden wzór?

Krzesła chesterfield  powstały wraz z zapotrzebowaniem klientów na kolejne meble w stylu chesterfield. Ten angielski styl z charakterystycznymi pikowanymi sofami i fotelami cały czas się rozwija dzięki czemu powstają pasujące do niego meble, aby w ten sposób móc stworzyć własny komplet.

Dzięki temu, kształt krzeseł chesterfield jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów. Od klasycznych krzeseł z wysokim oparciem, poprzez krzesła których oparcie jest niższe do takich z zaokrąglonymi plecami i tak zwanych krzeseł medalionowych.

Krzesła mogą mieć proste drewniane nogi lub profilowane, w tym nogi o charakterystycznie wygiętej linii tzw nogi ludwikowskie.

Czy krzesła Chesterfield mogą mieć podłokietniki?

Oczywiście w wiele modeli krzeseł chesterfield posiada swoje odpowiedniki z podłokietnikami.

Czy krzesła Chesterfield są ciężkie?

W zależności do jakich krzeseł będziemy porównywać wagę krzeseł chesterfield. Są to jednak krzesła oparte na drewnianym stelażu w związku z tym na pewno nie będą tak lekkie jak krzesła z tworzywa.

Aby ułatwić sobie przenoszenie krzeseł chesterfield możemy w wielu modelach zamontować kołatki, które jednocześnie są elementem dekoracyjnym. Krzesło chesterfield z kołatką wygląda jeszcze bardziej elegancko.

Do czego służą pinezki w krzesłach chesterfield?

W większości pinezki tapicerskie to element dekoracyjny. Są jednak modele krzeseł chesterfield i rozwiązania w których trzeba użyć pinezek aby wykonać estetyczne mocowanie np.: tkaniny. 

Pinezki tapicerskie występują w taśmach, lub jest możliwość nabijania każdej pinezki osobno. Pinezki tapicerskie występują w różnych wielkościach i kolorach np.: złote pinezki, srebrne pinezki, pinezki w kolorze postarzanego złota czy czarne.

Służą z reguły do dekoracji podłokietników w krzesłach chesterfield, ale wykorzystywane są też do dekoracji placów krzesła. Można pinezki tapicerskie ułożyć w niestandardowy sposób tworząc wzory.

Czy pikowane krzesła to krzesła chesterfield czy krzesła glamour?

Krzesła o charakterystycznym głębokim pikowaniu to krzesła Chesterfield. Są one jednak bardzo lubiane przez miłośników stylu glamour dlatego są często wykorzystywane do aranżacji w tym stylu. 

Krzesła Chesterfield Glamour mają bardzo często błyszczące dodatki. W tym wspomniane wcześniej pinezki. Miłośnicy wnętrz glamour chętnie też zamiast tradycyjnych guzików, które występują przy pikowaniu wybierają guziki kryształowe lub kryształki Swarovskiego.

Dlaczego Krzesła Chesterfield wykonywane są na zamówienie?

W większości krzesła chesterfield wykonywane są na indywidualne zamówienie, ponieważ ważne jest dla nas zadowolenie klienta. Dzięki temu że krzesła chesterfield nie stoją gotowe na magazynie, klient ma dużą dowolność w wyborze tkaniny. Ma również wpływ na wybarwienie drewna czy na wspomniane pinezki. Klient zamawiając krzesło chesterfield dostaje produkt całkowicie spersonalizowany, spełniający jego indywidualne wymagania.

Dzięki temu wnętrza z takimi meblami wyglądają nie tylko pięknie ale też są wyjątkowe.