Filtruj według

Marka

Cena

  • 430,00 zł - 5 853,00 zł

Kolor

Szerokość

Długość

Materiał

Fotel nowoczesny

Jaki fotel wybrać?

Wybierając fotel musimy ustalić gdzie planujemy żeby nasz fotel stał, ile mamy na niego miejsca, oraz do czego ma służyć i czego od niego oczekujemy.

Warto też zadać sobie pytanie czy jesteśmy sobie pozwolić na odważną, wyrazistą kolorystykę, czy raczej pozostaniemy przy stonowanych, uniwersalnych barwach. Czy jesteśmy fanami skóry naturalnej? Czy jednak wolimy ekoskórę.

Dobrze jest uwzględnić, że przy tak bogatej ofercie nie musimy się ograniczać do tego, że nasz mebel będzie tylko i wyłącznie funkcjonalny. 

Nie tracąc nic na swojej funkcjonalności fotel może być piękny, może stać się najważniejszą dekoracją naszego domu i jednocześnie ulubionym miejscem naszego wypoczynku.

Jest 135 produktów.

Pokazano 1-72 z 135 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-72 z 135 pozycji

Fotel nowoczesny czy raczej klasyczny?

Wśród foteli panuje bardzo duża różnorodność. Niektóre wzory odwołują się do klasyki inne bardziej nowoczesne czerpią inspiracje ze współczesnego wzornictwa. Jedne tapicerowane są tkaniną inne skóra, a jeszcze inne ekoskórą. Na pewno decydując się na model nowoczesny mamy dostęp do szerszej oferty.

Nowoczesne fotele mają bogata gamę kształtów często są to wzory bardzo charakterystyczne, oraz bogatą, nowoczesną kolorystykę. Modele nowoczesne mogą być też wyposażone w podstawę obrotową czy opcje bujania.

Wzory i wykończenia foteli zmieniają się nieustannie uwzględniając zmieniającą się modę i potrzeby klienta

Nowoczesny fotel Uszak.

Fotel który najbardziej kojarzy nam się z klasyką to niewątpliwie Uszak. Jednak nic bardziej mylnego, kolekcja foteli nowoczesnych typu Uszak jest bardzo bogata.  Dodatkowo wiele z nich posiada dodatkowe funkcje jak np.: funkcje bujania, obracania.

Do takich foteli należy fotel Egg, czy Fotel Lounge. Fotele tego typu są dostępne zarówno z podnóżkami jak i bez. 

Jeżeli miejsce nam tylko pozwala warto wzbogacić nasz fotel o podnóżek, zwiększa on znacząco komfort użytkowania. Ponadto podnóżki same również wyglądają bardzo efektownie i kiedy zajdzie taka potrzeba mogą służyć jako dodatkowe siedziska.

Fotele bujane

Wśród foteli nowoczesnych znajdziemy również fotele bujane do których mamy olbrzymi sentyment. Fotele te zawsze wiążą się z miłymi wspomnieniami z dzieciństwa i pozwalają nam w jakiś sposób do niego wrócić. Czy może być coś milszego niż piękna muzyka, ogień w kominku i my bujający się na naszym fotelu?

Fotele bujane chętnie wybierane są do pokoi dziecięcych, jednak ze względu na bezpieczeństwo dopóki dzieci są małe lepiej aby taki fotel stał w sypialni czy salonie.

Fotele kubełkowe

ten rodzaj foteli jest bardzo charakterystyczny. Z reguły są to relatywnie nieduże fotele w których oparcie łączy się z podłokietnikami zamykając w ten sposób przestrzeń. Fotele te są bardzo lubiane, bo w ten sposób zabezpieczają strefę komfortu osoby na nich siedzących. Ponieważ fotele te raczej posiadają niskie oparcie, dlatego osoba siedząca na nich swobodnie może rozglądać się po otoczeniu.

Ten rodzaj foteli chętnie jest wybierany jako dopełnienie wypoczynku. Fotele te idealnie nadają się na spotkania towarzyskie przy kawie czy herbacie. Właśnie dlatego jest to chyba najczęściej wybierany typ foteli do kawiarni czy do eleganckich restauracji.

Fotele designerskie

do foteli nowoczesnych oczywiście należą fotele, które nazywamy designerskimi. Pomimo tego, że ich projekty powstały dość dawno ich wygląd jest cały czas uważany za bardzo nowoczesny.

Wśród foteli w tej kategorii znajdują się również fotele inspirowane światowej sławy wzornictwem.

Do bardzo rozpoznawalnych modeli na pewno należy charakterystyczny fotel Barcelona. Ten niewielki fotel jest idealnym rozwiązaniem zarówno do salonu, gabinetu, poczekalni czy kawiarni.

Do jakiego wnętrza będzie pasował nowoczesny fotel?

Wśród nowoczesnych foteli znajdziemy:

fotel glamour
fotel pop art
fotel minimalistyczny
fotel sakndynawski
fotel boho
fotel loftowy
fotel fusion
fotel bauhaus