Fotele bauhaus

Fotele Bauhaus czym różnią się od foteli w innych stylach prostotą, która idzie w parze z wygodą. Meble w stylu bauhasu mają widoczny stelaż, który jest jednocześnie elementem dekoracyjnym. Meble w tym fotele Bauhaus są wykorzystywane zarówno w aranżacjach dużych obiektów jak i w aranżacjach małych mieszkań. Niosą ze sobą elegancję, minimalizm i nowoczesność.

Jest 45 produktów.

Pokazano 1-45 z 45 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-45 z 45 pozycji

Co to jest Bauhaus

Ideologie Bauhausu można zamknąć w maksymie głoszącej, że ”  wszyscy rzemieślnicy są artystami, jak też wszyscy artyści powinni być dobrymi rzemieślnikami” 

Dlatego meble w stylu Bauhaus są oparte na przemyślanej, logicznej konstrukcji, która jak wspominaliśmy” nie jest ukrywana, jest wartością dodaną i jednocześnie w dużej mierze odpowiedzialną za artystyczny design całego produktu.

Bauhaus jest to styl który w  meblarstwie i architekturze, charakteryzuje się nowoczesnymi i prostymi kształtami.

Ewidentnie najważniejszą cechą foteli Bauhaus jest ich funkcjonalność. Proste geometryczne kształty sprawiają że fotele bauhas cieszą się zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych, oraz dekoratorów wnętrz prywatnych, ale też są wykorzystywane do aranżacji planów filmowych, studiów telewizyjnych, oraz większych obiektów takich jak bary, hotele, puby, kawiarnie czy poczekalnie.

Fotele Bauhaus - ikony designu

Ze szkoły Bauhausu wiele mebli należy do ikon designu. Wśród foteli na pewno będzie to fotel barcelona, fotel LC, Fotel Kubik.

Czy fotel Bauhaus pasuje tylko do wnętrz w stylu Bauhaus lub Loft?

Meble w tym stylu dopasowują się bardzo łatwo do różnych aranżacji. Na pewno chętnie z Foteli bauhaus korzysta styl industrialny czy loft. Fotele bauhaus możemy też odnaleźć wśród mebli glamour. 

Minimaliści aranżując swoje domy, mieszkania bardzo chętnie sięgają po fotele bauhaus, sofy i inne meble charakterystyczne dla tego stylu.

Wnętrza w stylu skandynawskim również przyjaźnie się zapatrują na dodatek którym jest fotel bauhaus.

Większość naszych wnętrz nie jest czysta gatunkowo. Mieszamy style bo lubimy, bo jest to praktyczne, bo nie lubimy monotonii. Eklektyzm jest aktualnie chyba najpopularniejszym nurtem, a on pozwala nam na łączenie i mieszanie mebli w obrębie różnych stylów. 

Z racji łatwego dopasowania się mebli Bauhaus do wnętrz z wykorzystaniem różnego wzornictwa, polska klientela chętnie po niego sięga. 

Fotele Bauhaus - inspiracje

W naszej ofercie można znaleźć również Fotele Bauhaus współczesne zainspirowane zasadami szkoły Bauhausu. Te piekne modele odpowiadają na zapotrzebowanie naszych klientów.