Filtruj według

Marka

Cena

  • 0,00 zł - 4 513,00 zł

Kolor

Szerokość

Długość

Materiał

Fotele uszaki

Fotele uszaki to jedne z najwygodniejszych i chyba najchętniej kupowanych foteli. Wśród innych foteli wyróżniają się wysokim oparciem, które zakończone jest tzw.”uszami”, którym zawdzięczają swoją nazwę. 

Fotele Uszaki - geneza.

Swoją historię Fotele Uszaki rozpoczęły najprawdopodobniej w XVI wiecznej Anglii lub w XVII wieku we Francji. W tej kwestii głosy są podzielone.

Jednak łatwo sobie wyobrazić panujący w angielskich dworach, kamienicach, ogrzewanych kominkami, chłód. Wysokie pomieszczenia, grube kamienne mury dodatkowo sprzyjały powstawaniu przeciągów. To najprawdopodobniej był powód do powstania mebla z wysokimi plecami, które odcinały nas od zimniejszej części domu,. Oparcie wyposażone w ograniczenia w postaci tzw “uszu” chroniły dodatkowo osobę siedzącą na takim meblu przed panującymi przeciągami i pozwalały utrzymać ciepło z kominka.

Pierwsze Fotele Uszaki były twardymi drewnianymi meblami dopiero następne lata pozwoliły im się zmieniać i ewoluować do takich uszaków jakie znamy dziś.

Jest 37 produktów.

Pokazano 1-37 z 37 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-37 z 37 pozycji

Fotele Uszak - klasyczne.

Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych foteli uszak są fotele Uszak Chesterfield. Posiadają one charakterystyczne dla uszaków wysokie pikowane plecy zakończone “uszami” .

Fotele te są nieodłącznie związane ze stylem angielskim, są wręcz jego wizytówką.

Fotele Uszak Chesterfield mogą być tapicerowane skórą, która jest jednym z najstarszych materiałów tapicerskich, lub tkaniną. Fotel Uszak tapicerowany tkaniną np.: velvetem, welurowe może wyglądać bardzo dostojnie i elegancko. Jeżeli wybierzemy plecionki lub tkaniny w kwiaty czy w  kratkę będzie wtedy bardziej swojski, ale bardziej charakterystyczny.

Łącząc tkaniny możemy uzyskać Fotel Uszak całkowicie spersonalizowany, jedyny w swoim rodzaju.

Na przykład miłośnicy stylu glamour mogą dodać guziki kryształowe w zamian za te pokryte skórą czy tkaniną. Osoby preferujące klasykę, mogą wzbogacić swój fotel o taśmy pinezkowe bądź gwoździe tapicerskie nabijane osobno.

Fotele Uszak - nowoczesne

Wiele osób pod hasłem fotel uszak widzi wyłącznie tradycyjne modele. W ofercie posiadamy również fotele uszaki o nowocześniejszej formie. Czasami klienci decydują się na takie modele nie zdając sobie sprawy, że należą one do popularnej grupy Uszaków.

Jednym z najpopularniejszych wzorów jest fotel Egg, którego kształt nawiązuje do skorupy jajka. 

W wersjach nowoczesnych foteli Uszak nie musimy ograniczać się do kształtu, czy koloru. Fotele te mają również inne udogodnienia. Mogą być fotele obrotowe, czy fotele bujane. Każda taka opcja wydaje się być kusząca i atrakcyjna.

W większości dostępne są również pasujące podnóżki, które w wersji nowoczesnej tak jak i w tej bardziej klasycznej mogą stanowić osobny element wyposażenia i pełnić rolę dodatkowego siedziska, pufy.

Jaki fotel Uszak wybrać?

Wszystko zależy od tego w jakim stylu masz urządzone swoje mieszkanie. Warto pamiętać, że przeznaczeniem Foteli Uszak jest wypoczynek i relaks. Te funkcje nasz fotel uszak powinien spełniać w pierwszej kolejności. Ponadto powinien być piękny, abyśmy wypoczywali również psychicznie, czuli się w swoim fotelu szczęśliwi.

Wybierzmy kolor z którym czujemy się dobrze, lub wzorzystą tkaninę. Kolor naszego fotela nie musi być taki sam jak innych mebli wypoczynkowych w naszym mieszkaniu. Możemy wybrać tapicerkę dzięki której nasz fotel uszak będzie dekoracją wnętrza i chluba gospodarza. 

Jeżeli nasz model ma taką możliwość i mamy dość miejsca warto pamiętać o podnóżku bo to niewielki mebel ale bardzo przydatny.